Aktualitet

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë/ “Benz-i” tërheq zvarrë 50 metra mjetin bujqësor, humb jetën 71-vjeçari (EMRAT)

Mësohet se viktima është 71-vjeçari Halim Tufa. Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit tip "Benz", Luan Koçin.
Featured image of article: Aksident i rëndë në Fushë-Krujë/ “Benz-i” tërheq zvarrë 50 metra mjetin bujqësor, humb jetën 71-vjeçari (EMRAT) Foto ilustruese

FUSHË-KRUJË-Mëngjesin e sotëm, rreth orës 05:35 ka ndodhur një aksident i rëndë në Fushë-Krujë. Mësohet se 34-vjeçari Luan Koçi, teksa po drejtonte mjetin e tij tip “Benz” përplasi për vdekje 71-vjeçarin, Halim Tufa. Viktima ishte duke udhëtuar me një motorzapërn ( mjet bujqesor), kur u tërhoq zvarrë për 50 m nga makina tip “Benz”.  Policia menjëherë ka shoqëruar drejtuesin e mjetit.

Njoftimi i Policisë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më datë 15.08.2020, rreth orës 05:35, në Fushë Krujë, mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin L.K., 37 vjeç, është përplasur me një motoçikletë me drejtues shtetasin H.T., 71 vjeç, i cili për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e ngjarjes. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme.

J.V/Dosja.al

Shto Koment