Aktualitet

DETAJET/ Aksident i rëndë në Farkë, makina përplas për vdekje 14-vjeçarin. I mituri ishte duke lëvizur me biçikletë

I mituri u dëgua me urgjencë në spital, por nuk mundi tu shpëtojë dot plagëve të marra.
Featured image of article: DETAJET/ Aksident i rëndë në Farkë, makina përplas për vdekje 14-vjeçarin. I mituri ishte duke lëvizur me biçikletë Foto ilustruese

TIRANË- Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Farkë. Në një njoftim për mediat, Policia shkruan se se mjeti me drejtues shtetasi I.Z. ka përplasur më vdekje një 14-vjeçar.

I mituri u dëgua me urgjencë në spital, por nuk mundi tu shpëtojë dot plagëve të marra. Nga ana tjetër njoftohet se është shoqëruar në Komisariat drejtuesi i mjetit, i cili do të japë sqarime për rrethanat e aksidentit.

“Më datë 02.08.2020, rreth orës 17:00, në Farkë, mjeti me drejtues shtetasin I.Z., ka aksidentuar biçiklistin e mitur me iniciale A. L, 14 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Drejtuesi i mjetit u shoqerua në ambientet e Komisariatit Nr.1, për veprime të metejshme. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, shkruan Policia.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment