Rajoni

Aksident i rëndë në autostradën Shkup- Tetovë/ 13 të vdekur dhe 17 të plagosur (VIDEO)

Shkak i aksidentit është bërë çarja e gomës së autobusit, duke bërë që mjeti të përfundoj në korsin tjetër të autostradës.
Featured image of article: Aksident i rëndë në autostradën Shkup- Tetovë/ 13 të vdekur dhe 17 të plagosur (VIDEO) Autobusi i aksidentuar, autostrada Shkup- Tetovë
Përditësuar:

Aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Shkup- Tetovë. Sipas medias maqedonase “Alsat”, 13 persona kanë humbur jetën dhe 17 të tjerë të plagosur janë shoqëruar në spitalin shtetëror të Shkupit “Nënë Tereza” dhe në spitalin ushtarak “8 Shtatori”.

Ndërkohë që ende nuk ka një informacion zyrtar për numrin e të lënduarve. Nga të dhënat paraprakt besohet se në autobus kanë qënë 30 pasagjerë.

Sipas të njëjtës medie thuhet se shkak i aksidentit është bërë çarja e gomës së autobusit, duke bërë që mjeti të përfundojë në korsinë tjetër të autostradës. Autobusi është rrokullisur në kilometrin e shtatë të autostradës Shkup-Tetovë pas pengesës së parë që ka hasur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(s.a/dosja.al)

Shto Koment