Sport

 “Air Albania” e nis me telashe, gjoba 30 mijë euroshe që rrezikon të paguajë FSHF-ja për një shishe uji

Në pjesën e dytë, në një goditje të Giroud në drejtim të Berishës, me portierin që e priti, një shishe ka fluturuar nga kati i dytë i tribunës lindore
Featured image of article:  “Air Albania” e nis me telashe, gjoba 30 mijë euroshe që rrezikon të paguajë FSHF-ja për një shishe uji Foto nga ndeshja Shqipëri-Francë
Përditësuar:

TIRANË– “Air Albania Stadium” u përurua ditën e dielë, 17 nëntor 2019, me sfidën Shqipëri-Francë, por sigurisht që nuk mund të mos ndishte me një gjobë! Në fakt, UEFA ka qenë e kujdesshme për çdo detaj dhe, sidomos, atë që ndodhi në fushë.

Sepse, në pjesën e dytë, në një goditje të Giroud në drejtim të Berishës, me portierin që e priti, një shishe ka fluturuar nga kati i dytë i tribunës lindore, teksa ishte vetë sulmuesi që e kapi dhe ia tregoi arbitrit kryesor, i cili ia komunikoi me kufje arbitrit të katërt dhe kështu delegatit.

Një gjobë, megjithatë, rreth 30 mijë euro dhe jo më shumë pritet të vijë në drejtim të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Telesport

(f.m/dosja.al)

Shto Koment