Aktualitet

“Air Albania” rinis fluturimet e rregullta më 22 qershor, ja kush do të jetë destinacioni i parë

Fluturimi i parë i rregullt i "Air Albania" do të kryhet më 22 qershor dhe destinacioni i parë do të jetë Stambolli.
Featured image of article: “Air Albania” rinis fluturimet e rregullta më 22 qershor, ja kush do të jetë destinacioni i parë Foto ilustruese

TIRANW-“Air Albania” do të rinisë fluturimet e rregullta që nga 22 qershori. Sipas një njoftimi në Facebook, të kompanisë, destinacioni i parë do të jetë Stambolli. Në njoftim thuhet se të gjithë fluturimet do të kryhen bazuar mbi marrëveshjet shetëtorore bilaterale për hapjen e kufinjve.

Më 22 Qershor rifillojmë fluturimet e rregullta dhe destinacioni i parë: Stambolli! 🇹🇷⁣
Të gjitha fluturimet e rregullta do të kryhen duke u bazuar mbi marrëveshjet shtetërore bilaterale për hapjen e kufinjve. #AirAlbania”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë shumë qyetarë janë ankuar për monopolin e “Air Albania” për riatdhesimet. Sipas denoncimeve të qytetarëve, të gjithë kompanitë ajrore, po anullojnë fluturimet drejt Tiranës në momentin e fundit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(g.sh./dosja.al)

 

Shto Koment