Aktualitet

“Ai nxori një si biçak dhe më qëlloi në krah, më tha ik se do të vras’/ Sherr për një gotë bosh, klienti qëllon me thikë pronarin (SHERRI I PLOTË)

Pronari i dëmtuar tregon se si në mbrëmje rreth orës 22.30 në lokalin që posedon në rrugën “Don Bosko” një qytetar porositi një teke konjak.
Featured image of article: “Ai nxori një si biçak dhe më qëlloi në krah, më tha ik se do të vras’/ Sherr për një gotë bosh, klienti qëllon me thikë pronarin (SHERRI I PLOTË) Foto ilustruese

Një klient, i cili hyri në një lokal në Tiranë dhe më pas porositi një teke konjak, më pas u kthye në shkaktarin e një sherri që u mbyll me armë të ftohta. Ngjarja e ndodhur në kryeqytet tregon se sa e vështirë është ndonjëherë të administrosh një lokal, veçanërisht atëherë kur shkon shumë vonë dhe kur klientëve as që u bëhet vonë dhe duan të vazhdojnë në qejfin e tyre. A. D dyshohet sipas burimeve të gazetës Si të ketë qëlluar me thikë pronarin e një lokali pasi ai ju lut që të largohej, pasi duhet ta mbyllnin biznesin. Burimet shtojnë se për këtë qëndrim janë këqyrur kamerat e sigurisë ku dallohen veprimet e secilës palë. Por ndërkohë pronari i dëmtuar tregon se si në mbrëmje rreth orës 22.30 në lokalin që posedon në rrugën “Don Bosko” një qytetar porositi një teke konjak. “E specifikoi duke kërkuar teken e konjakut në gotë qelqi, ia shërbyem dhe ai e mori dhe u ul tek stolat jashtë përpara lokalit. Në orën 23.00 djali iu afrua për të marrë gotën e qelqit pasi do ta mbyllnim lokalin. Ai e shau”, dëshmon në polici i dëmtuari A. K.

Në këto kushte sipas grupit hetimor pronari i është afruar dhe i ka kërkuar gotën duke e kujtuar se lokali po qëndronte hapur për shkak të tij dhe se gota u duhej.

“Ai nxori një si biçak apo thikë buke dhe më qëlloi në krah, tre apo katër herë pasi më kishte thënë ik se do të vras”. Por ndërkohë teksa punonjësit e lokalit shikonin debatet përpara goditjes me thikë, ata kanë telefonuar policinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia sipas burimeve të gazetës Si shkruan se qytetari, që kishte dalë nga banesa me shapka dhe që nga nxitimi që shapka i mbeti në vendngjarje u përpoq ta fshihte thikën pranë një peme dekorative.

Grupi i hetimit i thotë gazetës Si se i dyshuari mbasi kishte qëndruar me disa miq dhe mbasi kishte shëtitur qentë kishte vendosur ta mbyllte ditën me një gotë konjak. I dyshuari nuk dha asnjë shpjegim se përse e humbi toruan, por akt-ekspertimi nuk e nxori atë të dehur. Por kamerierët nga ana e tyre tregojnë se gjithë sherri ndodhi për gotën, përderisa klienti po e pinte konjakun shumë ngadalë dhe për këtë nuk pranoi të bindej që të largohej në shtëpi.

Marrë nga Gazeta “Si”

Shto Koment