Politike

Agron Gjekmarkaj plotëson ‘Letrën e bardhë’ që Rama i ka çuar Bashës, zbulon KËRKESAT e PD-së për bashkëpunim: Të përsëriten zgjedhjet me një qeveri teknike, nëse nuk reflektoni do ketë protesta masive

VIDEO
I ftuar në "Frontline", i pyetur për 'letrën e bardhë' që kryeministri Edi Rama ia ka çuar kryedemokratit Basha për ta plotësuar në këmbim të një bashkëpunimi, Gjekmarkaj tha se zgjedhjet duhen përsëritur.
Featured image of article: Agron Gjekmarkaj plotëson ‘Letrën e bardhë’ që Rama i ka çuar Bashës, zbulon KËRKESAT e PD-së për bashkëpunim: Të përsëriten zgjedhjet me një qeveri teknike, nëse nuk reflektoni do ketë protesta masive
Përditësuar:

TIRANË- Kandidati për deputet në listat e Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka deklaruar se e vetmja gjë që mund të negociohet me Partinë Socialiste, është përsëritja e zgjedhjeve të 25 prillit.

I ftuar në “Frontline”, i pyetur për ‘letrën e bardhë’ që kryeministri Edi Rama ia ka çuar kryedemokratit Basha për ta plotësuar në këmbim të një bashkëpunimi, Gjekmarkaj tha se zgjedhjet duhen përsëritur.

Sipas Gjekmarkajt, Opozita do përgatisë dosje të vjedhjes së votave dhe nëse maxhoranca nuk reflekton, do ketë protesta masive në vend.

Pjesë nga Biseda:

Agron Gjekmarkaj: U trukuan numrat e zgjedhjeve. Zgjedhjet janë trukuar dhe te trukimi ka edhe vjedhje e çdo gjë tjetër. Zgjedhjet shënuan regres historik të kombit shqiptar. Shumë i kanë kërkiuar opozitës që të sillej si maxhoranca, por nuk do kishte asnjë moral, sepse do kishim dy anë të kriminalizuara të jetës shqiptare. Ka ende shpresë. Opozita është institucion moral, sepse është jashtë botës së krimit. Zgjedhjet në Shqipëri kanë rënë. Opozita do përgatisë dosje të vjedhjes së votave dhe nëse maxhoranca nuk reflekton, do ketë protesta masive në vend.

Marsela Karapanço: Zoti Rama ka përsëritur edhe sot thirrjen për të bashkëpunuar me kryedemokratin Lulzim Basha, edhe në krah të Varhelyi. Ka thënë që duhet lënë pas politika e shkuar

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Agron Gjekmarkaj: Nuk ka asnjë shans që atë që i ka vjedhur Partisë Demorkatike ta japë në pozitia vasiliteti. E vetmja gjë që mund të negociohet, meqë na ka ofruar një letër të bardhë, është që të negociohej përsëritja e zgjedhjeve në një qeveri teknike për të kthyer legjimitetin institucioneve në Shqipëri.  Vetëm kjo mund të negociohet për të kthyer dinjitetin bazik në Shqipëri. Ndryshe kulari do të jetë shumë i rëndë.

Momenti pas minutës 05:00

Edhe sot, kryeministri Edi Rama përsëriti thirrjen e tij për bashkëpunim me kryedemokratin Basha. Krah komisionerit Oliver Varhelyi, Rama tha se ende vlen oferta e tij për të bashkëpunuar me PD-në, pa vënë limite dhe kufi.

(f.m/Dosja.al)

3 Komente në “Agron Gjekmarkaj plotëson ‘Letrën e bardhë’ që Rama i ka çuar Bashës, zbulon KËRKESAT e PD-së për bashkëpunim: Të përsëriten zgjedhjet me një qeveri teknike, nëse nuk reflektoni do ketë protesta masive

  1. VETEM me QEVERI TEKNIKE BRENDA 45 diteve ashtu si ben zgjedhje edhe Maqedonia e Veriut me shume kombesish

  2. KUR SHTRIN DOREN BARBARI DUHET BESUAR I PA BESI TE TILLET DUAN PLUMBIN KOKES, LITARIN NE QAFE DINAMITIN NE BANESE E RRUGE NE SYT TE BARBARVE TU TORTUHEN FEMIJT

  3. Sa me shume kalojne ditet, Rama me ngjan me Makbethin.Ka kryer nje krim elektoral te denueshem dhe rri tere kohen duke ferkuar duart t i pastroje nga gjaku i pushtuar nga alucinacionet. Po me kot. Vazhdimin e thote Shekspiri.

Shto Koment