Showbiz

VIDEO/ U përfol për një lidhje me miliarderin iranian, Agnesa Vuthaj kap Hollywood-in, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare për të

Bukuroshja shqiptare do të jetë pjesë e një projekti ndërkombëtar bamirësi që u vjen në ndihmë dhe do të përkrahë gratë nga e gjithë bota.
Featured image of article: VIDEO/ U përfol për një lidhje me miliarderin iranian, Agnesa Vuthaj kap Hollywood-in, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare për të Agnesa Vuthaj
Përditësuar:

TIRANË– Modelja Agnesa Vuthaj, emri i të cilës kohët e fudnit u lakua për një lidhje me miliarderin Iranian, është bërë pjesë e një projekti Hollwoodian. Bukuroshja shqiptare do të jetë pjesë e një projekti ndërkombëtar bamirësi që u vjen në ndihmë dhe do të përkrahë gratë nga e gjithë bota.

CNN ka transmetuar një intervistë të Valeria Altobelli, si ideatore e këtij organizimi që ka bërë bashkë bukuroshet ndër vite të “Miss World” dhe nga Shqipëria ka zgjedhur Vuthajn. Kënga e Diane Ëarren, “I’m Standing Ëith You”, do të këndohet në shumë gjuhë të botës dhe në gjuhën shqip do ta këndojë Agnesa Vuthaj.

Si qëlli, ky projekt ka ngritjen e zërit kundër diskriminit dhe abuzimit ndaj grave dhe fëmijëve. “E lumtur të isha pjesë e një projekti kaq të veçantë. Versioni ndërkombëtar i këngës “I’m standing ëith u”, kënga e Diane Ëarren e nominuar për Oscar tashmëe kënduar në 6 gjuhë, folur në 15 dhe shkruar në 23. “Unë jam me ty është një projekt bamirësie që do përkrah gratë në gjithë botën,”- shkruan Agnesa teksa publikon një pjesë nga ky projekt.

Vuthaj u përfol në media se ishte në një lidhje me miliarderin indian Chetan Snadesara, zëra të cilat vetë modelja i mohoi.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment