Showbiz

Agjëroi gjithë muajin, Çiljeta tregon si i ndërroi fenë të ëmës, me vetëm një lutje e ktheu në myslimane

E ftuar në emisionin “E Diell”, Çiljeta tha se ajo e ka mbajtur agjërimin gjithë muajin dhe u ka kërkuar që të gjithë njerëzve që të kenë besim tek Zoti.
Featured image of article: Agjëroi gjithë muajin, Çiljeta tregon si i ndërroi fenë të ëmës, me vetëm një lutje e ktheu në myslimane Çiljeta Xhilaga

TIRANË– Këngëtarja Çiljeta Xhilaga ka rrëfyer se si ka mundësuar që nëna e saj të ndërrojë fe, duke u kthyer nga Ortodokse në Myslimane.

E ftuar në emisionin “E Diell”, Çiljeta tha se ajo e ka mbajtur agjërimin gjithë muajin dhe u ka kërkuar që të gjithë njerëzve që të kenë besim tek Zoti.

Këngëtarja shtoi se si mision kishte dhe të konvertonte mamanë, nga ortodokse në myslimane. Ajo rrëfen, se i ka kërkuar të ëmës të thotë shehadetin, në mënyrë që ajo të ndërronte fe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sepse kështu funksionon në Islam, nëse thua shehadetin, do të thotë që ndërron fe dhe bëhesh mysliman.

I thash mamit, thuaj shehadetin. E tha ajo. I thashë tani të bëra myslimane.  E kam ulur dhe mamin në sexhde, është falur me mua,”- tregon Çiljeta.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment