Diaspora

Afro 100 mijë qytetarë jetojnë me më pak se një euro në ditë/ Albin Kurti premton se do të zhduk varfërinë ekstreme në Kosovë

Albin Kurti, ka premtuar se do të zhduki varfrin ekstreme në Kosovë, gjatë kohës që ai do të vij në qeverisje. Më anë të një postimi në Twitter, Kurti ka thënë se skemat sociale të qeverisjes së tij, ndër të tjera, do eliminojnë edhe korrupsionin.
Featured image of article: Afro 100 mijë qytetarë jetojnë me më pak se një euro në ditë/ Albin Kurti premton se do të zhduk varfërinë ekstreme në Kosovë Albin Kurti

KOSOVË-Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka premtuar se do të zhduki varfrin ekstreme në Kosovë, gjatë kohës që ai do të vij në qeverisje.

Më anë të një postimi në Twitter, Kurti ka thënë se skemat sociale të qeverisjes së tij, ndër të tjera, do eliminojnë edhe korrupsionin.

“Përafërsisht 100,000 qytetarë të Kosovës jetojnë me më pak se 1 € në ditë, që është rezultat i drejtpërdrejtë i korrupsionit dhe keqmenaxhimit.  Qeverisja jonë e mirë dhe skemat tona sociale do të zhdukin varfërinë ekstreme, do të luftojnë korrupsionin dhe do të rikthejnë ndjenjën e drejtësisë në shoqërinë tonë”, thuhet tutje në postimin e kreut të VV’së,”-ka shkruar ai.

Postimi i plotë:


Lajmi kryesor:Kosova pas zgjedhjeve, LDK-ja në ‘kaos’ brenda partisë, Hoti: Ndërhyrja është e papranueshme

(k.a/dosja.al)

Shto Koment