Bota

E tmerrshme/ Infektohen 533 persona nga një i vetëm, presidenti i Ganës: Punonin në një fabrikë

Sipas mediave ndërkombëtare Akufo Addo nuk nuk ka dhënë detaje të mëtejshme në lidhje me masat që duhen marrë për situatën.
Featured image of article: E tmerrshme/ Infektohen 533 persona nga një i vetëm, presidenti i Ganës: Punonin në një fabrikë Foto Ilustruese

AFRIKË– Presidenti i shtetit afrikan, Nana Akufo Ado, ka njoftuar se një person i vetëm ka infektuar me koronavirus 533 persona që punojnë në një fabrikë në Ganë.  Kjo ka ndodhur në Ganë.

“Qindra punëtorët e fabrikës së përpunimit të peshkut në Ganë janë testuar pozitiv për koronavirusin, pasi kishin kontakte me një punëtor në fabrikën në qytetin portual Tema,” tha presidenti në fjalimin e tij publik para kombit.

Sipas mediave ndërkombëtare Akufo Addo nuk nuk ka dhënë detaje të mëtejshme në lidhje me masat që duhen marrë për situatën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tani pas infektimit të 533 personave numri i përgjithsëm i të prekurve nga Covid-19 në shtetin e Afrikës Perëndimore ka shkuar në 4700, dhe janë regjistruar 22 njerëz viktima që nga fillimi i pandemisë.

Burimi; CNN

(A.K. Dosja.al)

Shto Koment