Aktualitet

Adoleshentët do injektohen, Komiteti i Ekspertëve pritet të marrë sot vendimin për vaksinimin nga 12 vjeç

VIDEO
Lidhur me këtë vendim do të diskutojnë komiteti teknik i ekspertëve këtë të enjte. Por për sa kohë na mbron vaksina nga virusi covid 19 , si ndikon vaksnimi tek personat që e kanë kaluar covidin ?
Featured image of article: Adoleshentët do injektohen, Komiteti i Ekspertëve pritet të marrë sot vendimin për vaksinimin nga 12 vjeç Foto Ilustruese

TIRANË– Shqipëria pritet t’i japë ‘ok’ vaksinimit anticovid edhe tek fëmijët. Disa vende të bashkimit europian si Italia dhe Rumania kanë nisur vaksinimin e tyre në 1 qershor. Agjensia europiane e barnave ka miratuar aplikimin e vaksinës Pfizer tek fëmijët 12 vjeç e lart.

Lidhur me këtë vendim do të diskutojnë komiteti teknik i ekspertëve këtë të enjte. Por për sa kohë na mbron vaksina nga virusi covid 19 , si ndikon vaksnimi tek personat që e kanë kaluar covidin ?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kanë kaluar vetëm 6 muaj kur nisi vaksinimi dhe studime të ndryshme kundërshtojnë njëri-tjetrin .Me shumë gjasë vaksina anticovid tanimë do të jetë e përvitshme theksojnë ekspertë të shëndetësisë.

Marrë Top Channel

Shto Koment