Aktualitet

“Abuzonte me vajzën tek shtëpia dykatëshe”/ Flet nëna e 13-vjeçares që u përdhunua në Pogradec: Blerim Bizgjoni të dënohet me burg të përjetshëm

Nëna e 13-vjeçares tha se vajza nuk fliste hapur me të dhe se rrinte e mërzitur gjithë kohës.
Featured image of article: “Abuzonte me vajzën tek shtëpia dykatëshe”/ Flet nëna e 13-vjeçares që u përdhunua në Pogradec: Blerim Bizgjoni të dënohet me burg të përjetshëm Blerim Bizgjoni dhe nëna e 13-vjeçares

POGRADEC– Flet nëna e 13-vjeçares nga Pogradeci që u u përdhunua nga 46-vjeçari Blerim Bizgjoni. Nëna ka treguar për News 24 se pedofili abuzonte me 13-vjeçaren tek shtëpia e tij 2 katëshe. Ajo ka rrëfyer më tej se pas ngjarjes së rëndë familja e 46-vjeçarit është larguar nga fshati. Nëna kërkon që 46-vjeçari të dënohet me burgim të përjetshëm Gruaja tha më tej se pas daljes nga komisariati vajza ka shkuar në shtëpinë e dajës për t’u qetësuar.

“Vajza qëndronte e mërzitur gjatë gjithë kohës erdhi në shtëpi dhe kërkoi të merrte në telefon policinë. Ai pohonte gjithmonë se do na ndihmonte, do ta ndihmonte pasi edhe vajza e atij është një moshë me vajzën. Ne në atë fshat kemi dy vite që jetojmë, ai na pohoi se do ta ndihmonte për në shkollë. Por ne duke qenë në gjendje të keqe ekonomike pranuam që ai të kujdesej për vajzën dhe të na ndihmonte. Ne nuk e dinim se çfarë mund të na ndodhte më pas. E çoi bashkëshortin në një punë dhe ai nuk qëndroi atje. Kishte dy vite që kujdesej për vajzën, e çonte në shkollë e shoqëronte dhe e sillte. Vajza jetonte me ne, por ai kishte edhe dy goca të tjera dhe bashkëshorten. Ai abuzonte me vajzën te shtëpia dy katëshe. Vajza është abuzuar muajt e fundit. Që nga momenti që u zbulua ky skandali nuk i kemi parë më aty, janë larguar nga fshati. Çupa ime ka të drejtë, ai është mashtrues gënjen, të dënohet me burg të përjetshëm. Ata na kishin pasur interes, ata na mashtruan. Unë dua të largohet nga shtëpia. Të zhduket vetëm ai, në burg të përjetshëm që na mashtroi, na gënjeu”, tha e ëma e vajzës së mitur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky rrëfim i nënës vjen, pak ditë pasi u bë publike rasti përdhunimit të 13-vjeçares. Blerim Bizgjoni, 46 vjeç, abuzoi seksualisht për më shumë se 1 muaj me një vajzë 13-vjeçare. E mitura, jetonte në varfëri dhe abuzuesi shkoi dhe bindi prindërit që ta merrte në banesë, me pretekstin se do të kujdesej për të. E ëma e lejoi të bijën të qëndronte tek Bizgjoni, me të cilin kishin edhe lidhje krushqie. Fillimisht me fjalë, më pas me prekje, derisa Ditën e Kurban Bajramit, ai abuzoi me të.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment