Politike

“Abuzon me punonjësit”/ Berisha akuzon drejtorin e burgut të Fierit, vjen menjëherë përgjigja e Hasanit: Jam i gatshëm për hetime, si s’ka turp të bëj shantazhe dhe kërcënime një njeri që ka drejtuar shtetin

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar denocimin e një qytetari dixhital. Sipas Berishës, qytetari ka shkruar se drejtori i burgut terrorizon dhe abuzon me punonjësit.
Featured image of article: “Abuzon me punonjësit”/ Berisha akuzon drejtorin e burgut të Fierit, vjen menjëherë përgjigja e Hasanit: Jam i gatshëm për hetime, si s’ka turp të bëj shantazhe dhe kërcënime një njeri që ka drejtuar shtetin Arjan Hasani

TIRANË– Ish-kryminsitri Sali Berisha ka bërë disa akuza ndaj drejtorit të burgut të Fierit, Arjan Hasani.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar denocimin e një qytetari dixhital. Sipas Berishës, qytetari ka shkruar se drejtori i burgut terrorizon dhe abuzon me punonjësit.

” Narkodrejtori terrorizon punonjesit e burgut te Fierit. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb Pershendetje zoti sali berisha jemi nje grup pononjesisht te burgut te fierit po na ben terror banditi dhe xhepisti drejtori arjan hasani duke na levizur shantazhuar pa te drejt duke ven dhe nipin e tij anest salaj duke na kerkuar qe te mbajm vendin e punes udhinj vaj udhiri udhinj pula deti kaposha deti mish vici qengja etj na eshte bere puna makth na kta ordinera sikur e kan pronen e tyre te shikohen te tera levizjet qe jan bere tani kohen e fundit me urdher te ktij xhepisti ordiner te lutem anonim.”– shkruan qytetari sipas Berishës.

Ndërkohë menjëherë pas këtij denocimi ka ardhur dhe reagimi i drejtorit të Arjan Hasani, i cili i ka cilësuar si shpifje. Ai thotë se ky është turp për një njeri që ka drejtuar shtetin të nxjerrënjë denoncim pa fakte dhe prova. Më tej, hasani thotë se është i hapur për çdo verifikim apo hetim në lidhje me çështjen që është bërë denoncimi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Janë trillime dhe shpifje në vazhdimësi të bëra, nga një njeri që ka për detyre, të nxijë punën e institucioneve shtetërore në vazhdimësi! Pa fakte, prova, emër, mbiemër, po vetëm me anonime! Turp për një njeri që ka drejtuar shtetin, me anonime, shantazhime e kërcënime! Është i lutur ky mostër dhe çdo person tjetër, punonjës apo djalli me të brirë, të vërtetoj qoftë një rast të vetëm, që ka lëviz, apo lëviz ndonjë punonjës nga puna, për motivet që ka dhënë ky në paçavuret e sipërpërmendura! Jam i hapur për çdo verifikim, hetim. Të gjithë ata që kanë lëviz dhe do të lëvizin, nuk i përgjigjen situatës, janë të pa aftë, janë inaktiv dhe pa vizion, për të kryer detyrën” shprehet Hasani.

Nuk është rasti i parë që Berisha e sulmon drejtorin Arjan Hasani. Më parë ai e akuzonte, drejtorin e burgut se kishte liruar një të burgosur të dënuar për vrasjen e një polici në Itali, me amnistinë e vitit 2016. Por kjo akuzë u hodh poshtë me fakte e dokumente si e pavërtetë.

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment