Politike

ABEOK kërkon përsëritje të zgjedhje në Qarkun e Tiranës, Papa: Ka prova që votat tona janë tjetërsuar

 • Përfundon AFATI! Ankimimet post-zgjedhjeve, KAS përcakton relatorët, cilët do shqyrtojnë kërkesat e subjekteve politike, asnjë konstestim nga PS
 • Në një kërkesë drejtuar KQZ-së një nga kandidatët e aleancës, Kostaq Papa kërkon ripërsëritje të votimit për Qarkun e Tiranës pasi sipas tij janë shpallur shumë vota të pavlefshme për ABEOK.
  Featured image of article: ABEOK kërkon përsëritje të zgjedhje në Qarkun e Tiranës, Papa: Ka prova që votat tona janë tjetërsuar Kostaq Papa

  TIRANË–  Koalicioni Aleanca Emigracioni Bashkimi Popullor Ora Kombëtare dhe Konservatorët (ABEOK) i ka dërguar një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për shpalljen e pavlefshme të zgjedhje në të gjitha qarqet e vendit.

  Në një kërkesë drejtuar KQZ-së një nga kandidatët e aleancës, Kostaq Papa kërkon ripërsëritje të votimit për Qarkun e Tiranës pasi sipas tij janë shpallur shumë vota të pavlefshme për ABEOK.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Papa thekson se numri i votave është shumë më i vogël se ai që ky subljek ka marrë në realitet dhe thotë se disponon pamje filmike ku shihet se votat për ABEOK shpallen si të pavlefshem.

  (d.a/dosja.al)

  Shto Koment