DiasporaRajoni

Abazoviç pritet të bëjë vizitë zyrtare në Serbi: Duhet të relaksojmë marrëdhëniet mes vendeve 

I ftuar në A1TV, Abazoviç është shprehur se do të udhëtonte me kënaqësi në Beograd, si dhe thekësoi rëndësinë se Mali i Zi duhet të ketë një ambasador në Serbi.
Featured image of article: Abazoviç pritet të bëjë vizitë zyrtare në Serbi: Duhet të relaksojmë marrëdhëniet mes vendeve  Dritan Abazoviç

MALI I ZI- Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi në muajin Qershor.

I ftuar në A1TV, Abazoviç është shprehur se do të udhëtonte me kënaqësi në Beograd, si dhe thekësoi rëndësinë se Mali i Zi duhet të ketë një ambasador në Serbi. Ai gjithashtu tha se nuk dëshiron marrëdhënie armiqësie me fqinjët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mali i Zi duhet të dërgojë një ambasador të ri në Serbi, dhe se ne duhet të provojmë të relaksojmë marrëdhëniet dhe t’i zbresim ato në shoqërore”, tha Abazoviç.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment