Politike

“Abazhur që ndriçoi rraqet e politikës shqiptare”, Bejtja fjalë unikë për Kurtin: Është filozof

I ftuar në emisionin ‘Opinion’, Bejtja, u shpreh se Kurti e ka ngritur shumë lart diskursin në politikën shqiptare.
Featured image of article: “Abazhur që ndriçoi rraqet e politikës shqiptare”, Bejtja fjalë unikë për Kurtin: Është filozof Albin Kurti dhe Andi Bejtja

TIRANË– Gazetari Andi Bejtja e ka komentuar kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin si një politikan dinjitoz dhe me shumë integritet.

I ftuar në emisionin ‘Opinion’, Bejtja, u shpreh se Kurti e ka ngritur shumë lart diskursin në politikën shqiptare.

Madje gazetari e krahasoi liderin e “Vetëvendosjes” me një abazhur, që sipas tij ka ndriçuar gjithë rraqet e politikës shqiptare, pazarxhinjtë e gazetarisë, politikës, shoqërisë civile.

Albin Kurti e ka ngritur diskursin politik shqipta në një nivel shumë të lartë. Intervisa kishte shumë teza, më shumë dukej si filozof se sa si një lider. Edhe pesë ditë po ndejti, është një abazhur aq i mirë dhe aq i çmuar saqë ka ndriçuar gjithë rraqet e politikës shqiptare, pazarxhinjtë e gazetarisë, politikës, shoqërisë civile, aq mirë sa kushdo tjetër,”- u shpreh Bejtja.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment