Politike

“Aaa kravatë e bukur”, Rama komplimentohet nga homologu grek gjatë vizitës në forumin BE-Ligës Arabe (VD)

 • Çështja e detit/ Rama takim me homologun grek në Athinë, biseda me komplimente në pak minuta
 • Rama dhe homologu grek Kyriakos Mitsotakis, në kuadër të samitit patën një takim “për të shkrirë akujt”.
  Featured image of article: “Aaa kravatë e bukur”, Rama komplimentohet nga homologu grek gjatë vizitës në forumin BE-Ligës Arabe (VD) Edi Rama dhe Kyriakos Mitsotakis

  GREQI- Ditën e sotme kryeministri shqiptar, Edi Rama ndodhet në Athinë, ku po merr pjesë në forumin ndërkombëtar për dialog ekonomik dhe politik, një nismë e cila që prej vitit 2016 synon të identifikojë dhe promovojë interesat e përbashkëta të BE dhe vendeve të botës arabe.

  Rama dhe homologu grek Kyriakos Mitsotakis, në kuadër të samitit patën një takim “për të shkrirë akujt”.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Sipas burimeve të Top Channel, mësohet se ata patën një takim të shkurtër, ku Mitsotakis i foli në emër dhe me një ton miqësor. “Aaa,kravatë e bukur” i tha dhe qeshën të dy shefat e qeverive.

  (a.m/dosja.al)

  Shto Koment