Politike

A mund të lëvizim lirisht? Manastirliu: Deri më tani nuk ka asnjë kufizim të vendosur, nuk ka asnjë vendim të marrë nga BE

VIDEO
Ministrja Ogerta Manastirliu, e pyetur se nëse do të mund të lëvizim lirisht, tha se deri më tani nuk ka asnjë vendim të marrë nga Bashkimi Europian. 
Featured image of article: A mund të lëvizim lirisht? Manastirliu: Deri më tani nuk ka asnjë kufizim të vendosur, nuk ka asnjë vendim të marrë nga BE Ogerta Manastirliu

TIRANË– Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur ditën e sotme aty ku u dha vendimi në lidhje me karantinimin e qytetarëve që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut. Ministrja Ogerta Manastirliu, e pyetur se nëse do të mund të lëvizim lirisht, tha se deri më tani nuk ka asnjë vendim të marrë nga Bashkimi Europian.


PJESË NGA KONFERENCA:

Pyetja: A mund të lëvizin lirshëm?

Manastirliu: Deri më tani nuk ka asnjë vendim të marrë nga BE përsa i përket llojeve të vaksinave dhe lëvizjes. Dua të theksoj se edhe nga informacionet e fundit, janë duke u marrë në konsideratë për t’u vlerësuar nga EMA si vaksina. Deri më tani nuk ka asnjë kufizim të vendosur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bino: Edhe një me test negativ mund të lëvizë.


LAJMI KRYESOR: LIROHEN MASAT! Komiteti Teknik: Hapen universitetet, vetëm për konsultime e provime, hiqet karantina për emigrantët! Asnjë ndryshim për orën policore

(a.b)/dosja.al

Shto Koment