Politike

A ka ndonjë shans që Rama e Meta të gatuajnë sërish ngjala? Lorenc Vangjeli ‘step’ Fevziun: Na e dhanë ne. Moderatori: InshAllah jo!

VIDEO
Analisti Lorenc Vangjeli ka diskutuar me moderatorin Blendi Feviu, për një darkë të dytë "ngjalash" dhe ndikimin në politikën shqiptare.
Featured image of article: A ka ndonjë shans që Rama e Meta të gatuajnë sërish ngjala? Lorenc Vangjeli ‘step’ Fevziun: Na e dhanë ne. Moderatori: InshAllah jo! Lorenc Vangjeli dhe Blendi Fevziu

TIRANË– Analisti Lorenc Vangjeli ka komentuar mundësinë e një bashkëpunimi të mundshëm mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. I ftuar në emisionin “Opinion”, ai ka diskutuar me moderatorin Blendi Feviu, për një darkë të dytë “ngjalash” dhe ndikimin në politikën shqiptare.

PJESË NGA BISEDA: 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lorenc Vangjeli: Ata ishin kuzhinierët që ia dhanë ngjalën secilit prej nesh.
Blendi Fevziu: Varet se si Vangjel, InshAllah jo.
Lorenc Vangjeli: Secili mori ngjalën e vetë atje, sipas ngjyrës, sipas preferencës.
Blendi Fevziu: A mund të ndodhë prapë kjo?
Lorenc Vangjeli:Po! Politikanët shqiptarë e projektojnë vetën si të përjetshëm. Nuk kanë nevojë për dashuri por për interes. Nëse interesi i dikton të jenë bashkë, do bëhen bashkë. Është marrëdhënie e thellë dhe e fortë interesi.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment