Politike

“A je bërë pishman për djegien e mandateve?”, Basha i prerë: Nuk do bëhem kurrë

Basha është pyetur nëse është bërë pishman për djegien e mandateve apo jo. Kreu i opozitës është shprehur se nuk është bërë pishman dhe kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë. 
Featured image of article: “A je bërë pishman për djegien e mandateve?”, Basha i prerë: Nuk do bëhem kurrë Lulzim Basha, kreu i PD

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është përgjigjur sot edhe njëherë për vendimin e marrë në shkurt të vitit 2019, duke djegur mandatet në bllok.

Basha është pyetur nëse është bërë pishman për djegien e mandateve apo jo. Kreu i opozitës është shprehur se nuk është bërë pishman dhe kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë. 

Ti duhet të deklarosh këtu sonte, nëse je bërë pishman që vendose sëbashku me partinë tënde dhe aleatët për të dalë nga Kuvendi me djegien e mandateve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kaq ishte? Nuk jam bërë pishman dhe nuk do të bëhem kurrë pishman.

Opozita vendosi vjet në shkurt për djegien e mandateve. Deputetët e opozitës lanë mandatet dhe dolën nga Kuvendi duke nisur protesta kundër qeverisë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment