Politike

A i ka humbur PD zgjedhjet? Agron Shehaj: Partia Demokratike s’është në pushtet, kjo është…

I ftuar në emisionin "Opinion", Shehaj është shprehur se ata momentalisht nuk duhet të flasin për zgjedhjet, por për mënyrën se si të përmirësojnë PD-në.     
Featured image of article: A i ka humbur PD zgjedhjet? Agron Shehaj: Partia Demokratike s’është në pushtet, kjo është… Agron Shehaj

TIRANË- Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka deklaruar se PD-ja i ka humbur zgjedhjet e 25 prillit. I ftuar në emisionin “Opinion”, Shehaj është shprehur se ata momentalisht nuk duhet të flasin për zgjedhjet, por për mënyrën se si të përmirësojnë PD-në.

“Unë nuk di që PD të jetë në pushtet. Nëse PD është në opozitë, për mua nuk është fitore. Unë mendoj që nëse PD nuk është në pushtet, kjo është një humbje. Ne kemi një problem të madh me të vërtetën, nëse nuk themi të vërtetën nuk mund të fitojmë zgjedhjet e ardhshme. E rëndësishme është do futemi ose jo në parlament. Unë mendoj që PD duhet t’i pranojë mandatet dhe do t’i pranojë pavarësisht se kush do jetë kryetari i ardhshëhm. Janë lojëra fjalësh,” tha ai.

Në lidhje me çështjen e hyrjes së kandidatëve të zgjedhur për deputet në Kuvend, ai është shprehur se të gjithë do të hyjnë në Kuvend.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kandidatët e zgjedhur për deputet duhet që të futën në parlament, edhe ata që thonë se s’do futen, kanë për tu futur, po bëjnë lojëra fjalësh kot. Kushdo që të jetë në Krye të PD-së, kandidatët e zgjedhur do të hyjnë në Kuvend”, tha ai.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment