Politike

A e keni bërë testin kundër COVID-19? Basha: S’kam pasur indikacion, e as mejkët s’ma kanë këshilluar këtë gjë

VIDEO
Basha tha se nuk ka pasur asnjë indikacion për të bërë testin, pasi nuk ia kanë sugjeruar as mjekët.
Featured image of article: A e keni bërë testin kundër COVID-19? Basha: S’kam pasur indikacion, e as mejkët s’ma kanë këshilluar këtë gjë Lulzim Basha

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është pyetur sot nëse ka bërë testin kundër COVID-19 apo jo. Gjatë një konference online me gazetarët, Basha tha se nuk ka pasur asnjë indikacion për të bërë testin, pasi nuk ia kanë sugjeruar as mjekët.

“Nuk kam pasur ansjë indikacion apo këshilla mjeku për t’iu nënshtuar testit. Deri tani nuk e kam bërë testin”, ishte kjo përgjigja e Bashës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo deklaratë e Bashës është bërë gjatë një konference me gazetarët, ku ka komentuar masat e marra nga qeveria kundër koronavirusit. Ndërkohë COVID-19 po vijon të përhapet dhe numri i personave të infektuar në vendin tonë ka shkuar në 259, ndërkohë që 15 persona kanë ndërruar jetë. 67 persona janë të shëruar. Harta e rasteve është zgjeruar tashmë në 17 qytete, ku mbizotërojnë 129 raste në Tiranë, 26 në Durrës 23 në Fier dhe 15 në Korçë. Qytetet e tjera kanë nga 1-5 raste. Aktualisht janë 79 pacientë të shtruar. 7 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 4 nga këta janë të intubuar.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment