Aktualitet

A duhet të votojnë kush është me Covid? Fico: Dhe sikur të mos kishte zgjedhje këta persona nuk duhet të dalin nga banesat!

VIDEO
Fico tha ditën e sotme se të gjithë personat që janë të infektuar nuk duhet të dalin nga shtëpitë e tyre.
Featured image of article: A duhet të votojnë kush është me Covid? Fico: Dhe sikur të mos kishte zgjedhje këta persona nuk duhet të dalin nga banesat! Albana Fico

TIRANË– Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico tha ditën e sotme se të gjithë personat që janë të infektuar nuk duhet të dalin nga shtëpitë e tyre. Fico tha se dhe sikur mos të ishin zgjedhjet, ata nuk duhet të dalin kurrsesi.


FICO: Dhe sikur të mos kishte zgjedhje këta nuk duhet të dalin nga banesat dhe më pas nuk lejohen të dalin për të vetmen arsyen. Kjo bazohet në ligjin e sëmundjeve infektive dhe dihet. Kush është pozitiv dhe është i karantinuar, padisktuim nëse do të kenë pyetje, të marrin në telefon mjekun e familjes dhe më tej.


LAJMI KRYESOR: NDRYSHOJNË MASAT! Komiteti Teknik i Ekspertëve: Karantinë e detyruar 2 javore për ata që vijnë nga Greqia e Maqedonia! Nxënësit e vitit të I dhe II rikthehen në shkolla. Fico: Vaksinimi është ngadalësuar, shkak Ramazani

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.b)/dosja.al

 

Shto Koment