Politike

A do të vaksinohen shqiptarët masivisht me një dozë? Rama: Fola për suksesin e Britanisë dhe Izraelit (MOHON TË KETË GISHT TEK KUFIZIMET)

VIDEO
Rama tha se më herët foli për suksesin e dy vendeve, Britani dhe Izrael
Featured image of article: A do të vaksinohen shqiptarët masivisht me një dozë? Rama: Fola për suksesin e Britanisë dhe Izraelit (MOHON TË KETË GISHT TEK KUFIZIMET) Edi Rama

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka mohuar që Shqipëria të zgjedhë shembullin e Britanisë së Madhe për të vaksinuar masivisht popullatën por vetëm me 1 dozë. Rama tha se më herët foli për suksesin e dy vendeve, Britani dhe Izrael ndërsa mohoi që të ketë gisht tek vendimet e Komitetit për kufizimet kundër COVID19.


Pyetje: A ka plan për vaksinimin me një dozë? Jeni pro shtimit të kufizimeve apo pro lehtësimit?

Nuk fola për vaksinimin me një dozë, por për suksesin e dy vendeve. Masat, këto nuk i vendos unë, por komiteti teknik i ekspertëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: Rama: Shumë shpejt nisim vaksinimin masiv, jemi shumë afër, na mungon vetëm vula për 360 mijë doza AstraZeneca! Rrisim pagën minimale dhe dyfishojmë ndihmën ekonomike (SQARIMET)

(F.g/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment