Politike

A do të shkojë në zyrë? Flet Gjinushi: Nuk dua rrogë fare, kam atë të Kuvendit

Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi tha se do të priste emërimin për të shkuar në zyrën e tij.
Featured image of article: A do të shkojë në zyrë? Flet Gjinushi: Nuk dua rrogë fare, kam atë të Kuvendit Skënder Gjinushi

TIRANË– Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka qënë i ftuar sot në “Repolitix”.

I pyetur nëse do të shkojë në zyrën e tij edhe pse presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar, Gjinushi ish-kreu i PSD-së tha se do të priste emërimin.

Nuk kam vajtur se pres emërimin. Emërimi ka të bëj me rrogë, por unë nuk kam ndërmend që të marr rrogë. Do të vijoj që të paguhem si ish-kryetar Kuvendi. Paga është më e lartë, por nuk kam shkuar për atë punë.”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidenti Ilir Meta nuk emëron Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave. Me anë të një dekreti presidencial, presidenti zbulon se Gjinushi ishte kryetar Partie kur u zgjodh në krye të ASH.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “A do të shkojë në zyrë? Flet Gjinushi: Nuk dua rrogë fare, kam atë të Kuvendit

  1. Nuk ka shkuar per rroge por per shuma te majme qe vijne nga korrupsioni.
    Ia ka kthyer pronen pronarit legjitim te zaptuar nga partia e tij?! Si ka fytyre qe akoma eshte ne politike? Ka qene minister ne kohen e diktatures, ne Parlamentin pluralist qysh ne fillimet e saj dhe do te perfitoje akoma e te zhvase ASH?! Turp turp turp.

Shto Koment