Politike

A do të lësh postin? Përgjigjet Voltana Ademi: Është ende herët, presim raportin e OSBE/ ODIR

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, e pyetur nga mediat nëse do ta lironte zyrën e saj për kandidatin socialist që u shpall fitues i zgjedhjeve monopartiake të 30 qershorit, tha se është ende herët dhe se po pret raportin e OSBE/ODIR.
Featured image of article: A do të lësh postin? Përgjigjet Voltana Ademi: Është ende herët, presim raportin e OSBE/ ODIR Voltana Ademi

TIRANË- Krerët e bashkive të djathta kanë zhvilluar një takim sot me liderin e opozitës Lulzim Bashën në selinë e Partisë Demokratike.

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, e pyetur nga mediat nëse do ta lironte zyrën e saj për kandidatin socialist që u shpall fitues i zgjedhjeve monopartiake të 30 qershorit, u përgjigj:

“Jemi akoma herët për ta diskutuar këtë dhe mendoj se raporti i OSBE /ODIHR është një reflektim për gjithë popullin shqiptar dhe gjithë qytetarët e Shqipërisë . Do të shohim zhvillimet në vijim, jo vetëm të klasës politike por të popullit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Situata është shumë e rëndë. E rëndë për të gjithë popullin, politikisht, por bashkë me të gjithë njerëzit duhet të reagojmë dhe ta bëjmë të mundur. Mendoj se ajo që është bërë dietën e diel është reagimi më i madh popullor që shqiptarët kanë bërë ndonjëhërë në historinë e vet”, u shpreh Ademi.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment