Sport

A do ta veshë fanellën e Atletiko Madridit francezi Dembele?

Drejtori sportiv i Lionit: “Ka një mundësi që Moussa Dembele të largohet gjatë merkatos së janarit. Jemi në fazë të avancuar negociatash me Atletiko Madridin”
Featured image of article: A do ta veshë fanellën e Atletiko Madridit francezi Dembele?

FRANCE – Sulmuesi francez Moussa Dembele është shumë pranë transferimit te skuadra e Atletiko Madrid, lajm të cilin ka konfirmimin vetë drejtori sportiv i Lionit, braziliani Xhuninjo, para dhe pas transfertës ndaj Rene, e cila u mbyll 2-2.

“Ka një mundësi që Moussa Dembele të largohet gjatë merkatos së janarit. Jemi në fazë të avancuar negociatash me Atletiko Madridin dhe nëse edhe futbollisti do të pranojë, atëherë gjithçka na mbetet t’i urojmë suksese.”

Mediat franceze, tani e kanë “veshur” 24-vjeçarin me fanellën e Atletikos, duke e konsideruar si një zëvendësues të denjë të Diego Kostës. Sulmuesi Dembele aktivizohet për të tretin sezon te Lioni, me fanellën e të cilit ka zhvilluar 105 ndeshje dhe shënuar 45 gola.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

 

Shto Koment