Aktualitet

A do rihapen auditoret? Rakacolli: Për momentin jo, shifrat në ditët në vazhdim do na tregojnë nëse mund të ndodhë

VIDEO
Nga mbledhja e Komitetit ku u komunikua dhe vazhdimi i mbylljes së vendit në orën 20:00 edhe për dy javë të tjera, Rakacolli tha se për momentin nuk mund të lejohet një hape e tillë, por shifrat në vijim do të bëjnë që situata të ndryshojë. 
Featured image of article: A do rihapen auditoret? Rakacolli: Për momentin jo, shifrat në ditët në vazhdim do na tregojnë nëse mund të ndodhë Mira Rakacolli

TIRANË– Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli nuk ka dhënë një dritë jeshile për rikthimin e studentëve në auditore dhe hapjen e universiteteve.

Nga mbledhja e Komitetit ku u komunikua dhe vazhdimi i mbylljes së vendit në orën 20:00 edhe për dy javë të tjera, Rakacolli tha se për momentin nuk mund të lejohet një hape e tillë, por shifrat në vijim do të bëjnë që situata të ndryshojë. 

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Ne i kemi shqyrtuar të gjitha situatat dhe kemi parasysh që të mos rritet niveli i infeksionit. Masat që janë aktuale mund të sjellin një tjetër diskutim që mund të lejojë rihapjen e auditorëve, por për momentin nuk mun ta lejojmë një hapje të tillë,”– tha ajo ndër të tjera.


LAJM KRYESOR: Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat, Shqipëria mbyllet në orën 20:00 edhe për dy javë të tjera, apel për fushatat zgjedhore: S’lejohet grumbullimi i më shumë se 10 personave

(f.m/dosja.al)

Shto Koment