Politike

A do dali nga PD nëse nuk e fusin në lista? Përgjigjet Ervin Salianji: Kam sakrifikuar shumë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji u shpreh se në PD është futur në vitin 2013, kohë kur demokratët ishin në opozitë duke dhënë kontributin e tij. 
Featured image of article: A do dali nga PD nëse nuk e fusin në lista? Përgjigjet Ervin Salianji: Kam sakrifikuar shumë Ervin Salianji

TIRANË– Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka treguar nëse do të vazhdojë angazhimin e tij edhe po mos të futet në listën e deputetëve për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit nuk largohet nga PD . 

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Salianji u shpreh se në PD është futur në vitin 2013, kohë kur demokratët ishin në opozitë duke dhënë kontributin e tij. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë kam hyrë në opozitë në parti, kam sakrifikuar shumë. Padyshim do ta vazhdoj kontributin tim dhe do jem në mbështetje të PD kudo të më vendosin. Kontributin publik dhe personalitetin politik nuk ta humb askush,”– tha Salianji. 

(k.m./dosja.al)

Shto Koment