Kuriozitete

A bie shi në planetet e tjera? Ja çfarë bie nga “qielli”!

Diamantet mund te jenë shumë të rralla në tokë, por në univers ato janë fare të zakonshme thonë astronomët.
Përditësuar:

NASA -Këtu në Tokë, jemi mësuar me një lloj të caktuar moti. Ndonjëherë mund të jetë e paparashikueshme dhe e frikshme, por të paktën e dimë se gjithçka që bie nga atmosfera jonë është një formë e caktuar uji . Nëse do të shihnit se çfarë ndodh në planetet e tjera, ju do të ndiheni shumë të lumtur sa herë të bjerë shi në planetin tonë.

Burimi:Zmescience

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.C/Dosja.al

Shto Koment