Aktualitet

A bëni mësim online? Pedagogu Rezart Prifti ia plas të qeshurës, gjesti i tij shkrin edhe spikerën: Ua po si jo… Rama i ka liruar nënë popullit, u bë si ai qoftëlargu  

Me humor, pedagogu është shprehur se platforma e propozuar nuk po funksionon pasi të gjithë kanë nevojë për një trajnim për të komunikuar me studentët në platforma të ndryshme.
Featured image of article: A bëni mësim online? Pedagogu Rezart Prifti ia plas të qeshurës, gjesti i tij shkrin edhe spikerën: Ua po si jo… Rama i ka liruar nënë popullit, u bë si ai qoftëlargu   Rezart Prifti dhe Edi Rama

TIRANË– Pedagogu i njohur, Rezart Prifti ka qënë i ftuar në emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus ku edhe ka folur lidhur me mënyrën se si po zhvillohet mësimi online.

Me humor, pedagogu është shprehur se platforma e propozuar nuk po funksionon pasi të gjithë kanë nevojë për një trajnim për të komunikuar me studentët në platforma të ndryshme.

PJESË NGA BISEDA:

Pranvera Borakaj: Po më mësimin online vazhdoni?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rezart Prifti: Po si jo *lëshon gazra. Të gjithë online i ke! Si mund të funksionojë? Kjo është qesharake. Ku ka student online? Në çojmë e marrim detyra. Secili ka dalë si Çerçiz topulli dhe nxjerr plaftomat e vetëa. Do trajnim, do face to face, do strukturë.

Ndërkohë si një profersor në Fakultetin e Ekonomisë, Prifti nuk ka nguruar as të japë mendimin e tij lidhur me mënyrën si po ndikon pandemia në xhepat e shqiptarëve, duke mos u kursyer as ndaj kryeministrit Edi Rama.

Vetëm ne nuk po flasim për krizën ekonomike. Kemi një drejtues që me psikozën që ka i ka liruar nënën këtij populli dhe thotë jam babai i popullit si ai qoftëlargu tjetër. Dhe na kërkon llogari ne se ku i gjejmë lekët e internetit,”-shtoi Prifti.

(k.m./dosja.al)

Një Koment në “A bëni mësim online? Pedagogu Rezart Prifti ia plas të qeshurës, gjesti i tij shkrin edhe spikerën: Ua po si jo… Rama i ka liruar nënë popullit, u bë si ai qoftëlargu  

  1. Ky genjen. Mashtrues me te madh qe do te behet protagonist, kur nuk e llogarit njeri eshte Rezart Prifti. Zhgenjim total. Mesimi online, aty ku ped eshte i pergjegjshem zhvillohet. Per kete duhet te pyesni studentet.

Shto Koment