Virale

89-vjeçari i frymëzuar, pikturon ish-majorin e ndarë nga jeta, thirrje familjarëve: Nuk ju njoh, hajdeni të merrni pikturën (FOTO)

Një 89-vjeçar ka pikturuar një ish-major dhe tani iu bën thirrje familjarëve ta takojnë për të marrë pikturën.
Featured image of article: 89-vjeçari i frymëzuar, pikturon ish-majorin e ndarë nga jeta, thirrje familjarëve: Nuk ju njoh, hajdeni të merrni pikturën (FOTO) Sokol Feka, ish majori i ndarë nga jeta

Shqipëri– Një 89-vjeçar ka mundur të pikturojë portretin e një ish-majori, Sokol Fekës, pa i thënë askush asnjë fjalë. Gjithçka e ka bërë në mënyrë vullnetare. Por me e bukura është se ai nuk ka asnjë kontakt me familjarët e ish-policit dhe kërkon që takohen me ta dhe t’ua japë pikturën.

“Pershendetje Joq! Kam nje pikture te nje ish oficeri, se tani ai ka vdekur me me duket ne nje aksident, me duhet ta publikoj te vine ta marrin te afermit e vete. Piktura eshtë e perfunduar qe para nje viti dhe piktori qe e ka pikturuar esht 89 vjec qe merret me pikturat. Vetem do qe te vin ta marrin te afermit e tyre kaq kerkon Gjyshi. Nr i telefonit 0686166635. Flm”, njoftimi tek JOQ. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Sokol Feka i pikturuar nga i moshuri.

Sokol Feka ishte majori i Forcave të Armatosura të Shqipërisë që u rrëzua në helikopterin e mbushur me drogë, në Spanjë, ku edhe humbi jetën.

J.V/Dosja.al

Shto Koment