Bota

88 mijë e 500 dollarë, boksieri i njohur Mayweather merr përsipër shpenzimet e funeralit të George Floyd

Mediat ndërkombëtare shkruajnë së bëhet fjalë për boksierin Floyd Mayweather dhe këtë lajm e ka bërë me dije vetë menaxheri i boksierit 'Mayweather Promotions', Leonard Ellerbe.
Featured image of article: 88 mijë e 500 dollarë, boksieri i njohur Mayweather merr përsipër shpenzimet e funeralit të George Floyd Floyd Mayweather, George Floyd dhe Derek Chauvin

SHBA– Një nga sportistët më të paguar në botë ka marrë përsipër të paguajë shpenzimet e funeralit të George Floyd, burrit që u mbyt me gju në fyt nga polici në Minneapolis.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë së bëhet fjalë për boksierin Floyd Mayweather dhe këtë lajm e ka bërë me dije vetë menaxheri i boksierit ‘Mayweather Promotions’, Leonard Ellerbe.

Ai do jetë shumë i zëmruar me mua pasi e bëra publike,”- është shprehur Ellerbe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Funerali i Floyd do të mbahet të martën 9 qershor në Houston, qyteti i tij i lindjes dhe flitet se mund të kushtojë afërsisht 88500 dollarë.

Mayweather do të mbulojë shpenzimet për dy ngjarje përkujtimore të planifikuara të enjten në Minesota dhe të shtunën në Karolinën e Veriut.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment