Rajoni

85 viktima dhe 1,044 raste të reja me Covid-19 regjistrohen në 24 orët e fundit në Greqi

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 2,406 viktima, ndërkohë numri i personave që janë prekur nga sëmundja vdekjeprurëse ka shkuar në 105,271  të tjerë.
Featured image of article: 85 viktima dhe 1,044 raste të reja me Covid-19 regjistrohen në 24 orët e fundit në Greqi Foto ilustruese

GREQI– Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 1,044 raste me Covid-19, ndërsa 85 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 2,406 viktima, ndërkohë numri i personave që janë prekur nga sëmundja vdekjeprurëse ka shkuar në 105,271  të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar 9,989  të infektuar sakaq 600 qytetarë grekë janë në gjendje të rëndë për jetën.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment