Aktualitet

8 raste me Covid-19 në Berat/ 5 infermiere dhe 3 të tjerët, punonjës magazine, kaldaje dhe oksigjenist e

Gjithashtu mësohet se ndër të infektuarit e ditëve të fundit është edhe një punonjës në Drejtorinë e Tatim-Taksave, i cili është infektuar bashkë me gruan dhe prej më shumë se katër ditësh janë të karantinuar në banesë.
Featured image of article: 8 raste me Covid-19 në Berat/ 5 infermiere dhe 3 të tjerët, punonjës magazine, kaldaje dhe oksigjenist e Spitali Berat

BERAT– 8 raste me Covid-19 janë shënuar në qytetin e Beratit. 5 prej tyre janë infermiere në repartin e Pediatrisë, Kirurgjisë dhe Urgjencës. Ndërsa 3 të tjerët janë: një punonjës magazine, një oksigjenist dhe një punonjës kaldaje.

Gjithashtu mësohet se ndër të infektuarit e ditëve të fundit është edhe një punonjës në Drejtorinë e Tatim-Taksave, i cili është infektuar bashkë me gruan dhe prej më shumë se katër ditësh janë të karantinuar në banesë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani në të gjithë territorin e vendit numërohen 5889 të infektuar ku mes tyre 2589 janë aktivë. 182 pacientë kanë ndërruar jetë që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë në Shqipëri.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment