Aktualitet

8 efektivë të infektuar/ Vendoset tunel dezinfektimit edhe tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë

Në hyrjen kryesore të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë është vendosur një tunel dezinfektimi.
Featured image of article: 8 efektivë të infektuar/ Vendoset tunel dezinfektimit edhe tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Foto nga Drejtoria e Policisë së Tiranës

Tiranë- 8 efektivë policie rezultojnë të infektuar, ndërkohë disa të tjerë u është marrë tamponi. Ditën e sotme, në hyrjen kryesore të Drejtorisë së Përgjithshme e Policisë është vendosur një tuneli dezinfektimi. Një ditë më parë, u vendos një tunel dezifektimi edhe tek Drejtoria e Policisë së Tiranës, pasi aty rezultuan të infektuar 3 policë.

Po kështu, tunelet dezinfektuese janë vendosur edhe në disa tregje të vendit, si në Sarandë, Tiranë dhe Shkodër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, Shqipëria vijon luftën me COVID-19. 416 persona janë të infektuar në vendin tonë, 24 kanë humbur jetën dhe 182 qytetarë kanë fituar betejën me COVID-19.  Deri më tani, të shtruar në spital janë 56 persona, dhe vetëm njëri është i intubuar. Ministria e Shëndetësisë sërish thirrje për respektimin e masave.

J.V/Dosja.al

Shto Koment