Aktualitet

8.5 kg eksploziv/ Sot në orën 13:00 pritet të hidhet në erë një tjetër pallat në Durrës, u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit

Sot në orën 13:00 pritet të hidhet në erë një tjetër pallat në Durrës, i cili u dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar.
Featured image of article: 8.5 kg eksploziv/ Sot në orën 13:00 pritet të hidhet në erë një tjetër pallat në Durrës, u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit Pallati në Durrës

Durrës- Ditën e sotme në orën 13:00, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë me  shpërthim të kontrolluar një tjetër pallat në Durrës. IKMT njofton se pallati mori dëmtime gjatë tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar dhe pritet që të shembet ditën e sotme, ku do të përdoren 8.5 kilogramë lëndë ekszplozive c4.

 

Njoftimi  IKMT-së:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

IKMT do te prishe sot ne oren 13.00 nje tjeter pallat me shperthim te kontrolluar. Pallati nr 10/62 ne lagjen 7 te Durresit, 6 kate i larte, rezultoi i demtuar rende nga termeti i nentorit IKMT: Per prishjen e objektit jane hapur ne trupin e tij 350 furnella (vrima) dhe so te perdoret 8.5 kilograme lende ekszplozive c4. 

J.V/Dosja.al

Shto Koment