Bota

761 persona kanë humbur jetën dhe 18,727 raste të tjerë janë regjistruar pozitv me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Itali 

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 761 persona dhe janë infektuar 18,727 të tjerë.
Featured image of article: 761 persona kanë humbur jetën dhe 18,727 raste të tjerë janë regjistruar pozitv me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Itali  Foto ilustruese

ITALI– Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 761 persona dhe janë infektuar 18,727 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 63,387 ndërsa numërohen në total 1,805,873 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 1,052,163  persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,265 të tjerë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment