Aktualitet

75-vjetori i çlirimit, vandalizohet lapidari i dëshmorëve në Sarandë

Në Sarandë është vandalizuar lapidari i dëshmorëve nga perosna ende të panjohur.
Featured image of article: 75-vjetori i çlirimit, vandalizohet lapidari i dëshmorëve në Sarandë Lapidariv i dëshmorëve në Sarandë

SARANDË- Shqipëria gjatë muajit nëntor po feston 75-vjetorin e çlirimit dhe ka përkujtuar dëshmorët e rënë gjatë Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare.

Festimet kanë nisur që në fillim të mujait dhe sipas programit do të vijojnë deri ditën e çlirimit të vendit, 29 nëntorit.

Lapidariv i dëshmorëve në Sarandë

Por dhe pse ky është një vit është shumë i rëndësishëm, sërish disa njerëz kanë treguar mosdakordësinë e tyre. Në Sarandë është vandalizuar lapidari i dëshmorëve nga perosna ende të panjohur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas një fotoje të siguruar nga Dosja.al, shihet se lapidari ka marrë dëmtime të shumta të. Nga Policia ende nuk ka një njoftim për këtë ngjarje.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment