DiasporaRajoni

7 persona kanë humbur jetën dhe 335 të tjerë janë regjistruar me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Ndërkohë që 484 persona janë të shëruar nga koronavirusi duke e çuar numrin total të shëruarve në 90.812.
Featured image of article: 7 persona kanë humbur jetën dhe 335 të tjerë janë regjistruar me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë Foto ilustruese

KOSOVË- Autoritetet Shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se 24 orët e fundit ka humbur jetën 7 persona nga koronavirusi ndërsa janë infektuar 335 të tjerë. Ndërkohë që 484 persona janë të shëruar nga koronavirusi duke e çuar numrin total të shëruarve në 90.812.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 55 raste, Ferizaj 32 raste, Mitrovicë 31 raste, Pejë 25 raste, Gjakovë 21 raste, Podujevë 21 raste, Klinë 19 raste, Prizren 19 raste, Vushtrri 18 raste, Fushë-Kosovë 12 raste, Lipjan 11 raste, Gjilan 10 raste, Shtime 9 raste, Skenderaj 9 raste, Drenas 6 raste, Malishevë 5 raste, Suharekë 5 raste, Deçan 4 raste, Kaçanik 4 raste, Obiliq 4 raste, Viti 4 raste, Dragash 3 raste, Kamenicë 3 raste, Hani i Elezit 2 raste, Zubin-Potok 2 raste, Rahovec 1 rast.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë regjistruar 103.815 raste pozitive, ndërsa 2.125 persona kanë humbur jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment