Sport

7.3 milionë të hedhura dëm! Apartamenti më i shtrenjtë në Portugali po kthehet në telash për Ronaldon,autoritetet zbarkojnë dhe…

Apartamenti i ri CR7 po shkakton shumë polemika. Sipas komunës së Lisbonës veranda e ndërtuar në tarracë është e paligjshme.
Featured image of article: 7.3 milionë të hedhura dëm! Apartamenti më i shtrenjtë në Portugali po kthehet në telash për Ronaldon,autoritetet zbarkojnë dhe… Cristiano Ronaldo
Përditësuar:

PORTUGALI-Cristiano Ronaldo është rikthyer në Portugali për t’u qetësuar për disa ditë e për t’u përgatitur për Kampionatin Evropian.Sulmuesi i Juventusit kaloi disa ditë në shoqërinë e partneres Georgina Rodriguez në shtëpinë e tij të re në Lisbonë: një super apartament që kushtoi 7.3 milion euro. Por apartamenti i ri CR7 po shkakton shumë polemika. Sipas komunës së Lisbonës veranda e ndërtuar në tarracë është e paligjshme.

Shtëpia e re e Cristiano Ronaldos në Lisbonë është më e shtrenjta në Portugali: e ndërtuar në katin e fundit të rrokaqiellit në Rua Castilho 203. Në projektin origjinal, tarraca e ndërtesës, e cila ndodhet pranë Parque Eduardo VII të famshëm, ishte shumë e ndryshme: problemi nuk është vetëm estetik, por edhe ligjor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas këshillit të Lisbonës nuk ka pasur asnjë kërkesë për punime në banesë në vitin 2020 dhe kjo do të jetë pika ku do të hetojnë autoritetet.Vetë kryetari i bashkisë në Lisbonë, Fernando Medina u shpreh se të bësh punime në mënyrë të paligjshme është shenjë mosrespekti ndaj fqinjëve.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment