Aktualitet

65 raste të reja me Covid-19 në Elbasan, mes tyre 5 mësues 

Së fundmi në Elbasan kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 65 persona duke e çuar numrin total të të infektuarve në 865 të tjerë. Ndërsa që prej fillimit të pandemisë deri më tani humbur jetën 70 persona. 
Featured image of article: 65 raste të reja me Covid-19 në Elbasan, mes tyre 5 mësues  Foto ilustruese

ELBASAN- 5 mësues në Elbasan janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se në rrethin e Elbasanit aktualisht aktiv me Covid-19 24 mësues dhe 12 nxënës në shkolla të ndryshme.

Së fundmi në Elbasan kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 65 persona duke e çuar numrin total të të infektuarve në 865 të tjerë. Ndërsa që prej fillimit të pandemisë deri më tani humbur jetën 70 persona.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sakaq në të gjithë Shqipërinë që prej marsit e deri më tani janë prekur nga sëmundja vdekjeprurëse 42,148 njerëz dhe kanë vdekur 889 të tjerë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment