Sport

65 mln euro për një lojtar, Klopp vihet në garë me City dhe United

Klopp e ka vënë yllin e Wolves në krye të listës së dëshirave pavarësisht se nuk do ta ketë aspak të lehtë të sigurojë shërbimet e tij
Featured image of article: 65 mln euro për një lojtar, Klopp vihet në garë me City dhe United Jurgen Klopp

Drejtuesit e Liverpool-it kanë filluar të mendojnë për muskulozin Adama Traore. Trajneri Jurgen Klopp kërkon përforcime për sezonin e ardhshëm dhe sipas The Sun “Të Kuqtë” kanë vënë në shënjestër pikërisht lojtarin Adama Traore.

Klopp e ka vënë yllin e Wolves në krye të listës së dëshirave pavarësisht se nuk do ta ketë aspak të lehtë të sigurojë shërbimet e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

24-vjeçari i fuqishëm ka shkëlqyer në këtë sezon dhe vlera e tij është rritur ndjeshëm, rreth 65 milionë euro. Për lojtarin interesohen edhe Manchester United dhe Manchester City.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment