Aktualitet

60 mln lekë investim, Puka bëhet me unazë të re për qytetin (VD)

Gjithashtu, ura e re do të lidhë spitalin e zonës me pjesën tjetër të qytetit, në të dyja anët e zoëns veriore.

PUKË– Në qytetin e pukës është bërë një investim i ri. Bëhet fjalë për ndërtimin e një ure, për të cilën qeveria shqiptare ka investuar 60 mln lekë të reja. Ky investim u jep mundësinë qytetarëve dhe turistëve që të lëvizin më shpejt brenda qytetit.

Gjithashtu, ura e re do të lidhë spitalin e zonës me pjesën tjetër të qytetit, në të dyja anët e zoëns veriore.

Në lidhje me këtë ndërtim të ri ka folur edhe kryebashkiaku i Pukës, Gjon Gjonaj. Ndër të tjera ai u shpreh se ky është një investim madhështor dhe që do të sjellë lehtësi për të gjithë qytetarët dhe turistët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

 

Shto Koment