Aktualitet

6 raste të reja me koronavirus në Shkodër, 2 familjarë të viktimës 80-vjeçare, e moshuara infektoi edhe infermierin

Mësohet se të infektuar kanë rezultuar 2 familjarë të të moshuarës që ndërroi jetë dy ditë më parë. Po ashtu i infektuar ka rezultuar edhe infermieri, i cili i ka shërbyer për një muaj 80-vjeçares, e cila ishte viktima e parë nga qyteti. 
Featured image of article: 6 raste të reja me koronavirus në Shkodër, 2 familjarë të viktimës 80-vjeçare, e moshuara infektoi edhe infermierin Foto ilustruese

SHKODËR– Konfirmohen 6 raste të reja me koronavirus në Shkodër, duke e bërë që shifrat të rriten shpejt brenda disa ditëve. Mësohet se të infektuar kanë rezultuar 2 familjarë të të moshuarës që ndërroi jetë dy ditë më parë.

Po ashtu i infektuar ka rezultuar edhe infermieri, i cili i ka shërbyer për një muaj 80-vjeçares, e cila ishte viktima e parë nga qyteti. 

Edhe rastet e reja janë konfirmuar në dy zonat periferike të qytetit, në lagjet Dobraç dhe Kiras, të cilat janë izoluar. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani, Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 38 raste në qytetin e Shkodër, ndërsa vetëm një e moshuar ka ndërruar jetë. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment