KulturePolitike

6 nominime në Grammy! Basha uron publikisht Dua Lipën: Urime diva shqiptare, krenaria jonë

Në një status në rrjetet sociale, Basha uron Duan, të cilën e cilëson si krenarinë e Shqipërisë.
Featured image of article: 6 nominime në Grammy! Basha uron publikisht Dua Lipën: Urime diva shqiptare, krenaria jonë

TIRANË– Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar publikisht këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua lipa, për gjashtë nominimet në Grammy. Në një status në rrjetet sociale, Basha uron Duan, të cilën e cilëson si krenarinë e Shqipërisë.

“Urime divës shqiptare @dualipapër 6 nominimet #Grammy, përfshirë Albumin e vitit dhe Këngën e vitit! Je krenaria jonë, gjithë Shqipëria është me ty!”- shkruan Bashan ë postim.

Për këtë arritje të madhe, vetë Dua Lipa është përlotur kur e ka marrë vesh. Ajo postoi në rrjetet sociale një video ku shiheshin emocionet që përjetoi kur mori vesh nominimet.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment