Bota

564 persona kanë humbur jetën dhe 18 887 të tjerë me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Itali

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 564 persona dhe janë infektuar 18 887 të tjerë.
Featured image of article: 564 persona kanë humbur jetën dhe 18 887 të tjerë me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Itali Foto ilustruese

ITALI– Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 564 persona dhe janë infektuar 18 887 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 60,078 ndërsa numërohen në total 1,728,878 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 896,308 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,517 të tjerë.

(I.A/dosja./al)

Shto Koment