Sport

540 milionë lek për tre vjet, FSHF shet emrin e Kategorisë Superiore, ja kush është kompania fituese

Fitues sipas Ligës Profesioniste të Futbollit doli shoqëria “Abissnet sh.a” me vlerën e ofruar të 540 milionë lekëve.
Featured image of article: 540 milionë lek për tre vjet, FSHF shet emrin e Kategorisë Superiore, ja kush është kompania fituese Kategoria Superiore

SHQIPËRI-Ditën e sotme, u vendos ankandi për emrin e Kategorisë Superiore për tre sezonet e ardhshme. Fitues sipas Ligës Profesioniste të Futbollit doli shoqëria “Abissnet sh.a” me vlerën e ofruar të 540 milionë lekëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në ankand morën pjesë dy kompani, “Banka OTP Albania sh.a” dhe “Abissnet sh.a”, ku fitues u shpallën këta të dytët, duke fituar të drejtën e emrit të Kategorisë Superiore për tre sezonet e ardhshme, 2021–2022, 2022–2023 dhe 2023–2024. Ankandi u mbajt nga Liga e Profesioniste e Futbollit, e cila vendosi dhe fituesin në bazë të kritereve më frytdhënëse.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment