Rajoni

52 persona kanë humbur jetën dhe 2,587 të tjerë janë regjistruar pozitiv me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Greqi

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 7,701 viktima, ndërkohë numri i personave që janë prekur nga sëmundja vdekjeprurëse ka shkuar në 247,992 të tjerë.
Featured image of article: 52 persona kanë humbur jetën dhe 2,587 të tjerë janë regjistruar pozitiv me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Greqi Foto Ilustruese

GREQI- Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 2,587 raste me Covid-19, ndërsa 52 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 7,701 viktima, ndërkohë numri i personave që janë prekur nga sëmundja vdekjeprurëse ka shkuar në 247,992 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shëruar 211,872 të infektuar ndërkohë 699 qytetarë grekë janë në gjendje të rëndë për jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment